Програмування чип-ключа автомобіля
Придбавши новий ключ замість загубленого, він не матиме жодних запрограмованих функцій і взагалі не розпізнаватиметься пристроєм захисту. Спеціально для таких випадків виробники передбачають можливість програмування чипа ключа. Однак, ця можливість, на жаль, доступна тільки за наявності так званого майстер-ключа. У разі його втрати доведеться звертатися до офіційного дилера або, як мінімум, до спеціалізованої майстерні, здатної перепрограмувати блок іммобілайзера і, іноді, і блок управління двигуном.
Як не дивно, але програмування нового ключа на більшості автомобілів не має якихось серйозних відмінностей і є цілком стандартною процедурою.
По-перше, необхідно пам’ятати про те, що новий ключ повинен розташовуватися якомога ближче до замка запалювання, а точніше в радіусі роботи іммобілайзера. Потім вставити майстер-ключ у замок запалювання та увімкнути запалювання, але не обертати стартер автомобіля. До речі, деякі виробники дозволяють користуватися не майстер-ключем, а звичайним робочим, але це скоріше виняток, ніж правило. Запалювання вмикається не менше ніж на 3 секунди, але не більше ніж на п’ятнадцять. Цей часовий інтервал необхідно дотримуватися точно. Потім слід вийняти майстер-ключ і помістити на його місце програмований дублікат і знову увімкнути запалювання. Весь цей процес необхідно проводити досить швидко, і перерва між операціями повинна становити не більше 15 секунд, в іншому випадку попередні дії необхідно повторити. Протягом 10 секунд відбувається програмування нового ключа, а точніше його чипа, після чого зазвичай автомобіль подає звуковий сигнал, а також дублюючий його світловий. Варто зазначити, що останній крок можна повторювати кілька разів, тобто таким чином запрограмувати кілька ключів. Як правило, виробники іммобілайзерів дозволяють зберігати в пам’яті налаштування восьми ключів, а всі попередні стираються.
Крім функції деактивації іммобілайзера, чипований ключ може відкривати та закривати центральний замок, активувати функцію «паніка» тощо. Всі вони доступні як для самостійного програмування, так і в спеціалізованих сервісних центрах, куди можна звернутися у разі будь-яких непередбачених проблем